Ilona Bałdyga

ekspert compliance
radca prawny

Od 2005 jestem związana z rynkami finansowymi i kapitałowymi. Pracowałam dla banków i domów maklerskich oraz wspierałam inne podmioty działające na tych rynkach od strony zapewnienia zgodności ich działalności z wymogami prawnymi i wymogami organów nadzoru.
[Więcej >>>]

Skontaktuj się!

Zgłoszenie beneficjentów rzeczywistych po awarii CRBR – do 17 lipca

Ilona Baldyga17 lipca 2020Komentarze (0)

Ministerstwo Finansów opublikowało informację o usunięciu awarii systemu CRBR.

Można więc przesłać zgłoszenie beneficjentów jeszcze dziś do końca dnia. W komunikacie ministerstwa wskazano, że termin dla spółek zarejestrowanych w KRS przed 13 października 2019 r. upływa 17 lipca 2020 r. co brzmi uspokajająco w kontekście literalnego brzmienia przepisów dotyczących możliwości zawieszenia biegu terminu na zgłoszenie  beneficjentów rzeczywistych w przypadku spółek o czym pisałam we wcześniejszym wpisie.

Szkoda, że nie pojawiła się jednocześnie informacja o odstąpieniu od kar dla przedsiębiorców, którzy zgłoszenie wyślą do 17 lipca br. włącznie – taki komunikat dałby przedsiębiorcom ze spółek zarejestrowanych przed 13 października 2019, pewność, że mogą spać spokojnie.

 

***

Przeczytaj też:

Zgłoszenie beneficjentów rzeczywistych do CRBR

W czym mogę Ci pomóc?

  Twoje dane osobowe będą przetwarzane przez ib Legal Ilona Bałdyga, Wilcza 29a lok. 7, 00-544 Warszawa w celu obsługi przesłanego zapytania. Szczegóły: polityka prywatności.

  { 0 komentarze… dodaj teraz swój }

  Dodaj komentarz

  Na blogu jest wiele artykułów, w których dzielę się swoją wiedzą bezpłatnie.

  Jeśli potrzebujesz indywidualnej pomocy prawnej, napisz do mnie :)

  Przedstaw mi swój problem, a ja zaproponuję, co możemy wspólnie w tej sprawie zrobić i ile będzie kosztować moja praca.

  Twoje dane osobowe będą przetwarzane przez ib Legal Ilona Bałdyga, Wilcza 29a lok. 7, 00-544 Warszawa w celu obsługi komentarzy. Szczegóły: polityka prywatności.

  Poprzedni wpis:

  Następny wpis: