Ilona Bałdyga

ekspert compliance
radca prawny

Od 2005 jestem związana z rynkami finansowymi i kapitałowymi. Pracowałam dla banków i domów maklerskich oraz wspierałam inne podmioty działające na tych rynkach od strony zapewnienia zgodności ich działalności z wymogami prawnymi i wymogami organów nadzoru.
[Więcej >>>]

Skontaktuj się!

Nowe porozumienie KNF i CBA o współpracy i wymianie informacji

Ilona Baldyga11 sierpnia 2020Komentarze (0)

Dziś tylko krótka informacja o współpracy Komisji Nadzoru Finansowego i Centralnego Biura Antykorupcyjnego. Obie instytucję współpracują już od 2008 roku kiedy to podpisały pierwsze porozumienie o współracy.

Jak można się domyślić głównym celem porozumenia jest wsparcie w ściganiu przestępstw na rynku finansowym, ale obejmuje też np. cele np. edukacyjne.

Taka współpraca jest możlia na podstawie ustawy o nadzorze nad rynkiem finansowym i ustawy o Centralnym Biurze Antykorupcyjnym.

Dnia 6 sierpnia 2020 roku KNF i CBA podpisały nowe porozumienie o współpracy, a w treści komunikatu o jego zawarciu czytamy, że dotyczy ono wzajemnego przekazywania sobie informacji, udostępniania ich innym podmiotom, sprawną współpracę w trybie roboczym, a także szerszej współpracy w zakresie ujawniania, zwalczania oraz zapobiegania naruszeń prawa w związku z prowadzeniem działalności na rynku finansowym. Porozumienie rozszerza zakres dotyczasowej współpracy.

Czytamy też w komunikacie, że porozumienie obejmuje zasady:

uzgadniania oraz podejmowania przez CBA i KNF, w zakresie swojej właściwości, wspólnych działań dotyczących zdarzeń lub podmiotów pozostających w zakresie ich zainteresowania.

Pełną treść komunikatu w sprawie nowego porozumienia KNF i CBA, który pojawił sie na stronie internetowej KNF, znajdziesz tutaj.

W czym mogę Ci pomóc?

  Twoje dane osobowe będą przetwarzane przez ib Legal Ilona Bałdyga, Wilcza 29a lok. 7, 00-544 Warszawa w celu obsługi przesłanego zapytania. Szczegóły: polityka prywatności.

  { 0 komentarze… dodaj teraz swój }

  Dodaj komentarz

  Na blogu jest wiele artykułów, w których dzielę się swoją wiedzą bezpłatnie.

  Jeśli potrzebujesz indywidualnej pomocy prawnej, napisz do mnie :)

  Przedstaw mi swój problem, a ja zaproponuję, co możemy wspólnie w tej sprawie zrobić i ile będzie kosztować moja praca.

  Twoje dane osobowe będą przetwarzane przez ib Legal Ilona Bałdyga, Wilcza 29a lok. 7, 00-544 Warszawa w celu obsługi komentarzy. Szczegóły: polityka prywatności.

  Poprzedni wpis:

  Następny wpis: