Ilona Bałdyga

ekspert compliance
radca prawny

Od 2005 jestem związana z rynkami finansowymi i kapitałowymi. Pracowałam dla banków i domów maklerskich oraz wspierałam inne podmioty działające na tych rynkach od strony zapewnienia zgodności ich działalności z wymogami prawnymi i wymogami organów nadzoru.
[Więcej >>>]

Skontaktuj się!

Zawiadomienie o zamiarze rozpoczęcia działalności pośrednika kredytu hipotecznego lub agenta w innym kraju Unii Europejskiej

Ilona Baldyga04 sierpnia 2020Komentarze (0)

Jeśli działasz jako pośrednik kredytu hipotecznego lub agent i zamierzasz rozpocząć swoją działalność w innym kraju Unii Europejskiej, to zanim to zrobisz musisz złożyć pisemne zawiadomienie do Komisji Nadzoru Finansowego (KNF).

Co powinno zawierać zawiadomienie do KNF?

Zawiadomienie o zamiarze rozpoczęcia działalności w innym kraju Unii Europejskiej (tzw. pismo notyfikujące), powinno zgodnie z art. 67 ust. 2 ustawy o kredycie hipotecznym oraz o nadzorze nad pośrednikami kredytu hipotecznego i agentami zawierać poniższe informacje:

1) nazwę państwa członkowskiego, na którego terytorium pośrednik kredytu hipotecznego zamierza utworzyć oddział lub prowadzić działalność transgranicznie,

2) firmę, siedzibę (miejsce zamieszkania) i adres pośrednika lub agenta,

3) firmę, siedzibę i adres oddziału, a także siedzibę i adres głównego miejsca wykonywania działalności,

4) firmy (nazwy) kredytodawców, na rzecz których działa pośrednik, gdy jest on powiązanym pośrednikiem kredytu hipotecznego

Czy mogę wskazać kilka państw w jednym zawiadomieniu?

W jednym zawiadomieniu możesz wskazać kilka państw UE, w których zamierzasz prowadzić działalność.

Oczywiście dla każdego z tych państw trzeba podać wszystkie wymagane dane, o których mowa powyżej.

Opłaty i załączniki do zawiadomienia

Przepis nie wymaga przedstawienia jakichkolwiek dokumentów jako załączniki. Zawiadomienie nie jest objęte opłatą skarbową.

W czym mogę Ci pomóc?

  Twoje dane osobowe będą przetwarzane przez ib Legal Ilona Bałdyga, Wilcza 29a lok. 7, 00-544 Warszawa w celu obsługi przesłanego zapytania. Szczegóły: polityka prywatności.

  { 0 komentarze… dodaj teraz swój }

  Dodaj komentarz

  Na blogu jest wiele artykułów, w których dzielę się swoją wiedzą bezpłatnie.

  Jeśli potrzebujesz indywidualnej pomocy prawnej, napisz do mnie :)

  Przedstaw mi swój problem, a ja zaproponuję, co możemy wspólnie w tej sprawie zrobić i ile będzie kosztować moja praca.

  Twoje dane osobowe będą przetwarzane przez ib Legal Ilona Bałdyga, Wilcza 29a lok. 7, 00-544 Warszawa w celu obsługi komentarzy. Szczegóły: polityka prywatności.

  Poprzedni wpis:

  Następny wpis: